AF140 – odrušovací filter zásuvkový 60W až 140W

Kód: 42
€98,30
Na dotaz

Účinný filter sieťového rušenia pre audiotechniku a ostatné elektronické zariadenia citlivé na rušenie , umiestnenie do zásuvky , 230V napätie , 60W až 140W optimálna záťaž, rozmery 70 x 60 x 120mm

Detailné informácie

Podrobný popis

AF140, odrušovací filter zásuvkový 60W až 140W

Veľmi účinný filter sieťového rušenia pre audiotechniku a ostatné elektronické zariadenia citlivé na rušivé signály ( viac  info Wikipedia.cz). V dnešnej dobe je pripojené na rozvodnú sieť elektriny extrémne množstvo spotrebičov , ktorí produkujú značné rušenie vo forme impulzných signálov , ktorí sa modulujú na rozvodnú sieť a šíria sa  ďalej . To je poznať v mestách s hustou bytovou zástavbou . Sú to predovšetkým všetky spotrebiče , ktoré majú napájací zdroj vyrobený ako spínací zdroj . Ale aj spotrebiče s bežným zdrojom s transformátorom produkujú značné rušenie do siete , najmä pokiaľ napájajú nejaké digitálne zariadenie . Toto rušenie ovplyvňuje funkciu napájacieho zdroja audiotechniky. To sa prejavuje vo výslednom zvuku ako oveľa väčší podiel sykaviek, stratou priestorovosti, zmiznutím najjemnejších signálov, nečitateľnosťou basov a stratou ich energie , nezáživnou unavujúcou reprodukciou alebo aj celkovou stratou energie zvuku aj pri vysokých hlasitostiach . Pokiaľ má mať filter maximálnu účinnosť musí byť navrhnutý pre určitý typ záťaže  určený predovšetkým príkonom použitého zariadenia . Preto ponúkame filter v troch typoch podľa typu doporučenej záťaže .

AF 140 je určený pre záťaž ( spotrebiča ) 60W až 140 W , vhodný pre veľmi silné zosilňovače s otvorenejšou AB triedou ( udávaný výkon zosilňovača býva 2 x 250 W až 300W ) alebo zosilňovače , ktoré majú budúci stupeň  v triede A ( kde bývajú výkony 2x 100 W až 200 W , ale v kľudovom stave majú spotrebu okolo 110 W )

 

Prevádzka odrušovacieho filtra:

Používať filter len v pásme pre doporučené zaťaženie . Pokiaľ sa filter preťaží , stratí vplyvom prebúdzania funkčnosť . Dlhodobé preťaženie môže spôsobiť aj poškodenie filtra . Malé zaťaženie filtru zase znižuje jeho účinnosť .

 

Zapojenie odrušovacieho filtra:

Ako správne zapojiť filter v prívodu el. energie , aby bola účinnosť čo najvyššia ? Každý prístroj audiotechniky by mal mať svoj filter  už z toho dôvodu , že filtruje rušenie nielen prichádzajúce zo siete , ale filtruje aj rušenie vznikajúce vlastným spotrebičom . A to je v CD a DAC veľmi viditeľné . Prístroje sa potom rušia  v značnej miere aj medzi sebou , čo sa často zanedbáva . Ideálny je filter pre zdroj zvuku ( CD,DAC  = tiež streame ) najskôr tiež ako AF70 plus filter  pre zosilňovač podľa príkonu v najjednoduchšom zapojení aparatúry. Pokiaľ používate DAC aj ako prevodnik  pre transport CD  je potrebné použiť aj ďalší filter pre transport. To platí tiež a pre prípad, že máte samostatný predzosilňovač .  Pokiaľ použijete dva AF-70 ( jeden pre CD alebo DAC a druhy pre zosilňovač ), vyskúšajte aj možnosť zapojenia zosilňovača bez filtra  a dva AF-70 za sebou pre CD alebo DAC, pretože v mnohých prípadoch býva táto varianta účinnejšia . Dva AF70 za sebou prinášajú v mnohých prípadoch ešte väčší účinok . V takomto prípade sa netreba obávať negatívnych účinkov takto zapojených filtrov. V prípade  dvoch filtrov pred zosilňovačom sa môže stať , že zvuk akoby značné strácal energiu , ale potrebne je to vyskúšať pre konkrétny typ zosilňovača. Je vyskúšané , že filter zapojený pred zdrojom signálu má väčší vplyv než ten pred zosilňovačom .

 

Účinok odrušovacieho filtra :

V prípade , ak použijete zosilňovač , ktorý má integrovaný DAC ( digitálny prevodník ) býva jeho účinok veľmi obmedzený , pretože zdroje pre zosilňovač a digitálnu časť bývajú spoločné , takže sa navzájom aj značne rušia. Pokiaľ je zdroj napájania v prístroju audiotechniky vyrobený ako spínaný zdroj tak je prínos filtru praktický nulový , spočíva len v tom , že tento prístroj neruší naspäť do siete ďalšie spotrebiče . Pochopiteľne aj prípad v použití s najlacnejším príslušenstvom audiotechniky s obmedzenou kvalitou neprinesie žiadne využiteľné zlepšenie zvuku.

Filter neposkytuje ochranu pred prepätím. Ochrana filtra pred silným krátkodobým preťažením sa predpokladá poistením spotrebičov . V prípade, ak používate  u zosilňovača  oddeľovací transformátor  ako filter sieťových rušení , zapojte filter AF medzi oddeľovací transformátor  a zosilňovač . Napájací kábel medzi filtrom AF a spotrebičom  doporučujeme  previesť v tienenom prevedení , pretože inak funguje ako anténa a indikujú sa na nej rušivé signály .

 

Technické údaje odrušovacieho filtra AF140 :

 • Napájanie                                             230V AC 50 Hz
 • Optimálna záťaž                                   60W až 140 W (60VA až 140VA)
 • Maximálna záťaž                                  220 W
 • Spotreba zo siete                                  0,5W až 1W
 • Montáž                                                  do zásuvky
 • Pracovná teplota                                  -20 ° až 70°C
 • Pracovná vlhkosť                                  0% až 90% RH ( nekondenzačná )
 • Skladovacia teplota                               0° až 45°C
 • Celková váha                                        260 gramov
 • Veľkosť                                                  dĺžka 70, šírka 60 ( bez vidlice ) , výška 120 mm
 • Krytie                                                     IP 44
 • Materiál                                                 ABS
 • RoHS

Dodatočné parametre

Kategória: Sieťové filtre pre audiotechniku
Záruka: 2 roky
Napätie (pracovné): 230V
Záťaž: 60W až 140W
Pripojenie: zásuvka
Montáž: do zásuvky
Pracovná teplota: -20° až +70°C
Pracovná vlhkosť: 0° až 90% RH
Skladovacia teplota: 0° až +45 °C
Krytie: IP44
Materiál: ABS
Ďalšie vlastnosti: krátkodobá záťaž 220W
Celková váha: 260g
Dĺžka: 70mm
Šírka: 60mm
Výška: 120mm