AF300 odrušovací filter zásuvkový 150W až 300 W

Kód: DS99987699
€105,56
Na dotaz

Účinný filter sieťového rušenia pre audiotechniku a ostatné elektronické zariadenia citlivé na rušenie , umiestnené do zásuvky, 230V napätie , 150W až 300W optimálna záťaž rozmery 70 x 60 x 120mm

Detailné informácie

Podrobný popis

AF300 , odrušovací filter zásuvkový 150W až 300 W

Veľmi účinný filter sieťového rušenia pre audiotechniku a ostatné elektronické zariadenia citlivé na rušenie . Rušivé signály  ( viac info na Wikipedia.cz) V dnešnej dobe je pripojené na rozvodnú sieť elektriny extrémne množstvo spotrebičov , ktoré produkujú značné rušenie vo forme impulzných signálov , ktoré sa modulujú na rozvodnú sieť a šíria sa ďalej . To sa prejavuje vo výslednom zvuku ako oveľa väčší podiel sykaviek , stratou priestorovosti zmiznutím najjemnejších signálov , nečitateľnosťou basov  a stratou ich energie , nezáživnou unavujúcou reprodukciou alebo aj celkovou stratou energie zvuku aj pri vysokých hlasitostiach . Pokiaľ má mať filter maximálnu účinnosť musí byť  navrhnutý pre určitý typ záťaže daný predovšetkým príkonom použitého zariadenia . Preto ponúkame filter v troch typoch podľa typu doporučenej záťaže .

AF300  je určený pre záťaž ( spotrebičov ) 150W až 300W , vhodný pre zosilňovače zapojené v triede A s týmto odberom , alebo pre elektrónkové zosilňovače , ktorí majú takto veľký príkon alebo aj pre veľmi výkonné zosilňovače používané pre ozvučenie pri veľkých hlasitostiach .

 

Prevádzka odrušovacieho filtra :

Používať filtre len v pásme pre doporučené zaťaženie . Pokiaľ sa filter preťaží , stratí vplyvom prebudenia funkčnosť . Dlhodobé preťaženie môže spôsobiť aj poškodenie filtra . Malé zaťaženie filtrov zasa znižuje jeho účinok .

Zapojenie odrušovacieho filtra :

Ako správne zapojiť filter v prívodu  el. energie, aby bol účinok čo najvyšší ? Každý prístroj audiotechniky by mal mať svoj filter už z toho dôvodu , že filtruje rušenie nielen z prichádzajúce zo siete , ale filtruje aj rušenie vznikajúce vlastným spotrebičom . A to sa stáva  v CD a DAC veľmi citeľné .  Prístroje sa rušia v značnej miere aj medzi sebou , čo sa  často zanedbáva . Ideálny je filter pre zdroj zvuku ( CD, DAC= tiež streamer )  najskôr tiež AF70 plus filter pre zosilňovač  podľa príkonu v najjednoduchšom  zapojeniu aparatúry . Pokiaľ používate DAC aj ako prevodník pre transport CD treba použiť aj ďalší filter pre transport . To tiež platí aj pre prípad , že máte samostatný predzosilňovač . Pokiaľ použijete dva AF-70 ( jeden pre CD alebo DAC a druhý pre zosilňovač ) , vyskúšajte aj možnosť zapojenia zosilňovača bez filtra  a dva AF-70 za sebou pre CD alebo DAC , pretože v mnohých prípadoch býva tento variant  účinnejší   . Dva AF70 za sebou prinášajú v mnohých prípadoch ešte väčší účinok . V tomto prípade sa netreba obávať negatívnych účinkov takto zapojených filtrov . V prípade dvoch filtrov pred zosilňovačom sa môže stáť , že zvuk akoby začal strácať energiu  a to treba vyskúšať pre konkrétny typ zosilňovača. Je vyskúšané , že filter zapojený pred zdrojom signálu ma väčší vplyv než ten pred zosilňovačom .

 

Účinok odrušovacieho filtra:

V prípade , že použijete zosilňovač , ktorý má integrovaný DAC ( digitálny prevodník) , býva tento účinok veľmi obmedzený , pretože zdrojom pre zosilňovač a digitálnu časť bývajú spoločné, takže sa navzájom aj značné rušía . Pokiaľ je zdroj napájania v prístroju audiotechniky vyrobený ako spínaný zdroj  je tiež prínos filtru praktický nulový -  spočíva len v tom , že tento prístroj neruší naspäť do siete  ďalší spotrebič . Pochopiteľné aj v prípade použitia s najlacnejším príslušenstvom audiotechniky s obmedzenými kvalitami neprinesie žiadne využiteľné zlepšenie zvuku .

Filter neposkytuje ochranu pred prepätím . Ochrana filtra pre silným krátkodobým preťažením sa predpokladá zaisteným spotrebičov . V prípade , že používate u zosilňovača  oddelovací  transformátor ako filter sieťových rušení , zapojte filter AF medzi oddelovací transformátor a zosilňovač . Napájací kábel medzi filtrom AF a spotrebičom doporúčujeme previesť v tienenom prevedení, pretože inak funguje ako anténa a indikujú sa na nej opäť rušivé signály .

Technické údaje odrušovacieho filtra    AF 300 :

 • Napájanie                                           230 V AC 50Hz
 • Optimálna záťaž                                150W  až 300 W ( 150 V A až 300 V A )
 • Maximálna záťaž                               400 W
 • Spotreba zo siete                               0,5W až 1W
 • Montáž                                               do zásuvky
 • Pracovná teplota                               -20° až 70 °C
 • Pracovná vlhkosť                               0%  až 90% RH ( nekondenzačná )
 • Skladovacia teplota                            0° až 45 °C
 • Celková váha                                     260 gramov
 • Veľkosť                                               dĺžka 70 , šírka 60 ( bez vidlice ) , výška 120 mm
 • Krytie                                                  IP 44
 • Materiál                                               ABS
 • RoHS

Dodatočné parametre

Kategória: Sieťové filtre pre audiotechniku
Záruka: 2 roky
Napätie (pracovné): 230V
Záťaž: 150W až 300W
Pripojenie: zásuvka
Montáž: do zásuvky
Pracovná teplota: -20° až +70°C
Pracovná vlhkosť: 0° až 90% RH
Skladovacia teplota: 0° až +45 °C
Krytie: IP44
Materiál: ABS
Ďalšie vlastnosti: krátkodobá záťaž 400W
Celková váha: 260g
Dĺžka: 70mm
Šírka: 60mm
Výška: 120mm