AF70-odrušovací filter zásuvkový 10W až 70 W

Kód: 0001
€98,04
Na dotaz

Účinný filter sieťového rušenia pre audiotechniku a ostatné elektronické zariadenia citlivé na rušenie , umiestnené do zásuvky , 230V napätie , 10 W až 70W optimálna záťaž , rozmery 70x 60x 120 mm .

Detailné informácie

Podrobný popis

AF70, odrúšovací filter  zásuvkový 10W až 70W. Veľmi účinný filter sieťového rušenia pre audiotechniku a ostatné elektronické zariadenia citlivé na rušenie . Rušivé signály ( viac info na Wikipedia.cz ) . V dnešnej dobe je pripojené na rozvodnú sieť elektriny extrémne množstve spotrebičov, ktoré produkujú značné rušenie vo formáte impulzných  signálov, ktoré sa modulujú na rozvodnú sieť a šíria sa ďalej . Zbadáte to v miestach s hustou bytovou zástavbou. Sú to predovšetkým všetky spotrebiče , ktoré majú napájací zdroj vyrobený ako spínací zdroj . Ale aj spotrebiče s bežným zdrojom s transformátorom produkujú značné rušenie v sieti, najmä pokiaľ napája nejaké digitálne zariadenia. Toto rušenie ovplyvňuje funkciu napájacích zdrojov audiotechniky. To sa prejavuje vo výslednom zvuku ako oveľa väčší podiel sykaviek , stratou priestorovosti , zmiznutím   najjemnejších signálov , nečitateľnosť basy a  stratou  energie zvuku aj pri vysokých hlasitostiach . Pokiaľ má mať filter maximálnu účinnosť musí byť navrhnutý pre určitý typ  záťaže daný predovšetkým príkonom použitého zariadenia. Preto ponúkame filter v troch typoch podľa typu  odporúčanej záťaže.

AF70 je určený pre záťaž ( spotrebičov) 10W až 70W , vhodný najmä pre prehrávanie CD, digitálne prevodníky a streamery (DAC), pre väčšinu integrovaných  zosilňovačov . Bežné navrhnutý zosilňovač   AB triede ( napr. aj s udávaným výkonom 2 x 150 W ) má odber v kľude okolo 30W až 40W. Jeho príkon vzrastie pri bežnej aj pomerne vysokej hlasitosti na približne 100W, čo je ešte v tolerancií pre tento typ filtra. CD, DAC a predzosilňovačmi  majú spotrebu do 20W – takže nehrozí preťaženie filtrov . Okamžitá inštalácia , jednoduchšie  sa zapojí  medzi elektrickou zásuvkou a spotrebič .

Prevádzka  doručovacieho filtra:

Používať filtre len v pásme pre doporučené zaťaženie . Pokiaľ sa filter preťaží , stratí vplyvom prebudenia  funkčnosti . Dlhodobé preťaženie môže spôsobiť aj poškodenie filtra. Mále zaťaženie filtrov zasa znižuje jeho účinok .

 

Zapájanie odrúšovacieho filtra:

Ako správne zapojiť filter v prívodu el. energie , aby bol  účinok čo najvyšší ? Každý prístroj audiotechniky by mal mať svoj filter už z toho dôvodu , že filtruje rušenie nielen prichádzajúce zo siete, ale filtruje aj rušenie vznikajúce vlastným spotrebičom . A to býva v CD a DAC veľmi citeľné . Prístroje sa v značnej miere rušia aj medzi sebou , čo je často zanedbávane . Ideálny je filter pre zdroj zvuku ( CD, DAC = tiež streamer ) , najskôr tiež AF70 plus filter pre zosilňovač podľa príkonu v najjednoduchšom zapojení aparatúry . Pokiaľ používate DAC a ako prevodník pre transport CD je potrebné použiť aj ďalší filter pre transport. To tiež platí aj pre prípad, že máte samostatný predzosilňovač . Pokiaľ  použijete dva AF-70 ( jeden pre CD alebo DAC a druhy pre zosilňovač ) vyskúšajte aj možnosť zapojenia zosilňovača bez filtru a dve AF-70 za sebou pre CD alebo DAC , pretože v mnohých prípadoch býva tento   variant účinnejší . Dva AF70 za sebou prinášajú v mnohých prípadoch ešte väčší účinok . V tomto prípade sa netreba obávať negatívnych   účinkov takto zapojených filtrov . V prípade dvoch filtrov pred zasielovačom  sa môže stať , že zvuk akoby značné  strácal energiu , ale to treba vyskúšať aj pre konkrétny typ zosilňovača . Je vyskúšané , že filter zapojený  pred zdrojom signálu má väčší vplyv než ten pred zosilňovačom.

 

Účinok odrušovacieho filtra:

V prípade, že použijete zosilňovač , ktorý má integrovaný DAC ( digitálny prevodník ) ,  účinnosť môže byť veľmi obmedzená , pretože zdroje pre zosilňovač a digitálnu časť bývajú spoločné , takže sa navzájom a značne rušia . Pokiaľ je zdroj napájania v prístroju audiotechniky vyrobený  ako spínaný zdroj  je tiež prínos filtrov praktický nulový , spočíva tiež v tom , že tento prístroj neruší  naspäť do siete ďalšie spotrebiče .Pochopiteľné aj  prípad v použitiu s najlacnejšími kúskami audiotechniky s obmedzenými kvalitami neprinesie žiadne využiteľné zlepšenie zvuku.

Filter neposkytuje ochranu pred prepätím. Ochrana filtru pred silným krátkodobým preťažením sa predpokladá zaistením spotrebičov . V prípade, že používate u zosilňovača  oddeľovací transformátor  ako filter sieťových rušení , zapojíte filter AF medzi oddeľovací transformátor a zosilňovač . Napájací kábel medzi filtrom AF a spotrebičom dopočujeme v tienenom prevedení, pretože inak funguje ako anténa a indukujú sa v nej rušivé signály .

 

 • Technické údaje odrušovacieho filtra  AF70:
 • Napájanie – 230V AC 50Hz
 • Optimálna záťaž – 10W až 70W ( 10V A až 70V A )
 • Maximálna záťaž – 140W
 • Spotreba zo siete – 0,5W až 1W
 • Montáž – do zásuvky
 • Pracovná teplota – 20 ° až 70° C
 • Pracovná vlhkosť  - 0% až 90% - RH ( nekondenzačná )
 • Skladovacia teplota - 0° až 45°C
 • Celková váha - 260 gramov
 • Veľkosť - dĺžka 70, šírka 60 ( bez vidlice ) , výška 120 mm
 • Krytie - IP44
 • Materiál - ABS
 • RoHS 

Dodatočné parametre

Kategória: Sieťové filtre pre audiotechniku
Záruka: 2 roky
Napätie (pracovné): 230V
Záťaž: 10W až 70W
Pripojenie: zásuvka
Montáž: do zásuvky
Teplota pracovná: -20° až +70°C
Pracovná vlhkosť: 0° až 90% RH
Skladovacia teplota: 0° až +45 °C
Krytie: IP44
Materiál: ABS
Ďalšie vlastnosti: krátkodobá záťaž 140W
Celková váha: 260g
Dĺžka: 70mm
Šírka: 60mm
Výška: 120mm